Krzysztof Krawczyk planuje płytę z raperami

Kultura
Krzysztof Krawczyk planuje płytę z raperami
Polsat

"Quebonafide - to największy miłośnik mojego artysty Krzysztofa Krawczyka ze świata rapu i hip hopu. Bardzo proszę o kontakt jego lub jego managment. Planujemy płytę z najlepszymi postaciami hip hopu i rapu w Polsce" - napisał na swoim Facebooku Andrzej Kosmala, menadżer Krzysztofa Krawczyka.

Menadżer Krawczyka do wpisu dołączył tzw. blend, czyli połączenie instrumentala i acapella różnych piosenek. Udostępniony blend to mix utworów "Bo jesteś ty" Krawczyka i "Manekin" Quebonafide.

 


Postać Krzysztofa Krawczyka mocno zaznaczyła się w polskim hip-hopie na ubiegłorocznym festiwalu Hip-Hop Kemp w Hradec Kralove na północy Czech. Piosenki polskiego artysty stały się niemal nieformalnym hymnem imprezy.


Później internauci wpadli na pomysł założenia wydarzenia na Facebooku, które miałoby ściągnąć gwiazdę polskiej estrady na scenę hip-hopowego festiwalu. W akcję włączyli się sami raperzy i dziennikarze.


Quebonafide wytatuuje sobie Krawczyka?

 

Jedną z czołowych postaci zaangażowanych w akcję był Quebonafide, o którym wspomina w swoim wpisie menadżer Krawczyka. Raper napisał nawet, że jeśli w wydarzeniu weźmie udział 50 tys. osób, to wytatuuje sobie "króla". To także jego kawałki są najczęściej miksowane z muzyką Krawczyka.

 

Do sprawy występu na Kempie odniósł się także sam były Trubadur, który nie wykluczył takie możliwości.


O możliwości współpracy z raperami polski muzyk wspominał już w kwietniu tego roku w wywiadzie dla hip-hopowego portalu popkiller.pl. Teraz wydaje się, że sprawa może nabrać tempa.

 

polsatnews.pl

prz/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie