"Jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób"

Polska
"Jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób"
ŚDM

Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii - powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, to wielki dar.

Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii - powiedział papież Franciszek w przesłaniu skierowanym do młodych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podkreślił, że spotkanie z narodem polskim, który w swojej historii przeszedł wiele prób, to wielki dar.

 

- Zbliża się już rozpoczęcie trzydziestego pierwszego Światowego Dnia Młodzieży, który wzywa mnie, aby spotkać młodych ludzi świata, zebranych w Krakowie, a także daje mi radosną okazję, aby spotkać ukochany naród polski - powiedział papież w przesłaniu wyemitowanym we wtorek wieczorem w polskich mediach.

 

"Pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży"

 

Przypomniał, że spotkanie odbywa się w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia oraz we "wdzięcznej i oddanej pamięci św. Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności".

 

Papież podziękował Polakom za przygotowania do tego wydarzenia, zwłaszcza przez modlitwę i błogosławił młodym, którzy przyjadą do Krakowa z różnych zakątków świata.

 

- Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest Obliczem Miłosierdzia - podkreślił.

 

"Możliwość spotkania z narodem polskim to wielki dar od Pana"

 

- Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł naprzód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny. Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre - mówił Franciszek.

 

Podziękował za modlitwy przed jego wizytą w Polsce. Szczególnie dziękował rodzinom. - To rodziny pokazują, jakie jest +zdrowie+ moralne i duchowe narodu: dlatego św. Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą! - mówił papież.

 

- Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie. I do zobaczenia w Polsce! - powiedział.

 

Światowe Dni Młodzieży rozpoczną się w Krakowie 26 lipca, od 27 lipca w Polsce będzie papież Franciszek.

 

PAP

 

 

 

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie