Ciemnoskóry mężczyzna wyprowadzony z samolotu Wizzair. "Wyglądał na terrorystę"

Polska
Ciemnoskóry mężczyzna wyprowadzony z samolotu Wizzair. "Wyglądał na terrorystę"
Flickr/Dean Morley/CC BY-ND 2.0

Pasażerka samolotu lecącego do Londynu stwierdziła, że ciemnoskóry mężczyzna wyglądem przypomina terrorystę. Na miejscu pojawili się antyterroryści w kominiarkach oraz agenci ABW. "Mówili że każdy fałszywy ruch z mojej strony będzie groził użyciem broni palnej" – powiedział 26-latek Radiu Gdańsk. Mężczyzna został zwolniony po przesłuchaniu, ale wpisano go na listę terrorystów linii Wizzair.

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Mężczyzna linią Wizzair miał polecieć z Gdańska do pracy na Wyspach. Bez problemów przeszedł kontrolę na lotnisku.

 

Problemy zaczęły się dopiero na pokładzie samolotu. Jedna z pasażerek powiadomiła stewarda, że ciemnoskóry mężczyzna wygląda na terrorystę.

 

Po przesłuchaniu okazał się "niegroźny"

 

Na miejscu pojawiła się brygada antyterrorystyczna wraz z agentami ABW. "Wyprowadzili mnie z tego samolotu, wrzucili do furgonetki, mówili, że każdy fałszywy ruch z mojej strony będzie groził użyciem broni palnej. W celi przetrzymywano mnie trzy godziny. Następnego dnia przesłuchiwali mnie agencji ABW. Po wszystkim straż i agenci stwierdzili, że jestem niegroźny. Przeprosili mnie za to zdarzenie i wypuścili" - powiedział mężczyzna Radiu Gdańsk.

 

26-latek pochodzi z Armenii, ale od trzeciego roku życia mieszka w Polsce. Od czterech lat posiada polskie obywatelstwo.

 

Utrudniona podróż

 

Bilet mężczyźnie przebukowano na następny dzień. Gdy pojawił się na lotnisku, okazało się jednak, że nie może lecieć linią Wizzair, bo znajduje się on na liście terrorystów tej linii.

 

26-latek pociągiem udał się do Warszawy i stamtąd linią LOT trafił do Londynu.

 

Radio Gdańsk

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie