"Asystent Granica" - mobilna aplikacja dla podróżnych

Polska
"Asystent Granica" - mobilna aplikacja dla podróżnych
Straż Graniczna

Na potrzeby podróżnych przekraczających granicę Służba Celna i Straż Graniczna udostępniły nową aplikację na urządzenia mobilne - "Asystent Granica". Zaktualizowano również serwis www.granica.gov.pl i aplikację "Mobilna Granica", które zawierają szereg informacji ważnych z punktu widzenia pielgrzymów planujących przyjazd do Polski na Światowe Dni Młodzieży.

"Asystent Granica" jest wirtualnym przewodnikiem po drogowych, lotniczych, kolejowych, morskich i pieszych przejściach granicznych. Podróżny dowie się jak będzie wyglądała jego odprawa celna i graniczna oraz jakie dokumenty są mu potrzebne do przekroczenia granicy. Będzie mógł zapoznać się z limitami przewozowymi towarów oraz sposobem postępowania w przypadku przewozu towarów, co do których wprowadzono przepisami prawa odpowiednie wymagania lub ograniczenia.

 

Informacje podróżny otrzyma indywidualnie w zależności od wybranego kierunku podróży, środka transportu, przejścia granicznego z uwzględnieniem obywatelstwa. Aplikacja dostępna jest w polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i włoskiej wersji językowej.

 

Przepisy, czas oczekiwania, warunki pogodowe


Serwis www.granica.gov.pl zawiera m.in. opis procedur przekraczania granicy - przewodnik "Jak przekroczyć granicę?", który został rozbudowany o informacje o lotniczych, kolejowych i morskich przejściach granicznych. Prezentuje również aktualne informacje niezbędne dla podróżnego, w tym dane teleadresowe.


Aplikacja "Mobilna Granica" obok aktualnych danych o czasach oczekiwania na przekroczenie wschodniej granicy Polski, prezentuje również szacunkowe prognozy czasu oczekiwania na przyszłe dni. Zawiera informację o aktualnych warunkach pogodowych na przejściu oraz umożliwia wygenerowanie obrazu z kamer na poszczególnych przejściach granicznych.


polsatnews.pl

grz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze