Nowa brytyjska premier pojedzie z pierwszą wizytą do Niemiec

Świat
Nowa brytyjska premier pojedzie z pierwszą wizytą do Niemiec
Theresa May na spotkaniu z premier Szkocji Nicolą Sturgeon, Fot. PAP/EPA/ANDREW MILLIGAN

Theresa May bedzie rozmawiać z kanclerz Niemiec m.in. na temat Brexitu. Następnego dnia poleci do Francji - poinformowała w poniedziałek jej rzeczniczka. Informację o wizycie nowej brytyjskiej premier w Niemczech potwierdził rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert.

- Rozwój sytuacji politycznej w Turcji, problem uchodźców oraz kwestie związane z Brexitem będą tematami rozmowy - poinformował Seibert. Szefowe obu rządów mają po spotkaniu wystąpić na wspólnej konferencji prasowej.

 

We Francji May ma się spotkać z prezydentem Francois Hollande'em; w Paryżu poza tematem wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej poruszona będzie kwestia zeszłotygodniowego zamachu w Nicei - dodała rzeczniczka premier May.

 

Czas na przygotowania do opuszczenia UE

 

W zeszłym tygodniu nowa szefowa rządu w Londynie powiedziała przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z Unią Europejską w sprawie opuszczenia Wspólnoty, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie. W telefonicznej rozmowie z Junckerem May zapewniła, że Wielka Brytania zamierza kontynuować bliską współpracę z Komisją Europejską.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie