Zostań reżyserem. Dołącz do ekipy realizującej film dokumentalny ze Światowych Dni Młodzieży

Kultura
Zostań reżyserem. Dołącz do ekipy realizującej film dokumentalny ze Światowych Dni Młodzieży
PAP/Jacek Bednarczyk

Każdy, kto wybiera się na Światowe Dni Młodzieży i lubi uwieczniać najważniejsze chwile na nagraniach wideo, może stać się współtwórcą pierwszego interaktywnego filmu dokumentalnego, który zostanie stworzony przez pielgrzymów z całego świata.

- Najbardziej nam zależy, aby ludzie filmowali skąd pochodzą, gdzie startują, pokazywali swoje otoczenie - powiedział polsatnews.pl Jacek Talczewski, reżyser i scenarzysta, pomysłodawca projektu "The Trip to Cracow".

 

Pielgrzym, który ma zamiar uwieczniać wydarzenia z 26-31 lipca, może zarejestrować się na stronie internetowej i za jej pośrednictwem przesyłać swoje nagrania.

 

Wszystkie filmiki ze Światowych Dni Młodzieży autorstwa danego pielgrzyma, stworzą jego autorską linię filmu. Ale będą też grupowane tematycznie. Internauci je oglądający będą mogli dowolnie żonglować filmikami. - Można będzie je oglądać linearnie, ale umożliwiliśmy także przeskakiwanie, przechodzenie z profilu jednej osoby, na profil kogoś innego - wyjaśnił Talczewski.

 

Gdy plików będzie wystarczająco dużo, aby mogły stworzyć oś pełnowymiarowego filmu dokumentalnego, najprawdopodobniej dokument taki powstanie. 

 

- Ale o sukcesie akcji i planach na przyszłość będziemy mogli mówić 1 sierpnia, już po Światowych Dniach Młodzieży - dodał Talczewski.

 

Jak zaznaczył, byłoby dobrze, gdyby wieść o projekcie poszła w świat i zechcieli się do niego włączyć obcokrajowcy.

 

Organizatorzy ŚDM spodziewają się, że papieża Franciszka na Błoniach powita około 700 tys. osób, ale nawet dwa razy tyle pielgrzymów może wziąć udział w mszy świętej na zakończenie spotkania młodych z całego świata.

 

polsatnews.pl

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie