Sytuacja międzynarodowa po nieudanym zamachu stanu w Turcji. "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58

Polska
Sytuacja międzynarodowa po nieudanym zamachu stanu w Turcji. "Nowy Dzień z Polsat News" od 5:58
Polsat News

Do nieudanego zamachu stanu w Turcji doszło w piątek, a w jego wyniku zginęło ponad 290 osób. Czy wydarzenia w Turcji wpłyną na sytuację na Bliskim Wschodzie w kontekście walki z Państwem Islamskim? - m.in. o tym Bartosz Kurek porozmawia z gośćmi "Nowego Dnia z Polsat News".

Poranek rozpocznie się zapowiedzią politycznego tygodnia, czyli kolejnej odsłony sporu o TK. Senackie komisje zajmą się we wtorek ustawą PiS o Trybunale Konstytucyjnym. Komisja Wenecka przygotowuje opinię w tej sprawie. O godzinie 7:05 marszałek senatu Stanisław Karczewski wypowie się w tej sprawie.

O 7:35 Paweł Kowal z Instytutu Nauk Politycznych PAN opowie o sytuacji w Turcji po nieudanym przewrocie. Pytany będzie również o reakcje międzynarodowe na ostatnie wydarzenia w Turcji i Nicei i możliwe konsekwencje.

Ekspert ds. krajów arabskich SGH dr hab. Katarzyna Górak-Sosnowska o 8:05 odpowie, czy wydarzenia w Turcji wpłyną na sytuację na Bliskim Wschodzie w kontekście trwającej walki z Państwem Islamskim.

O 9:05 ekonomista Janusz Jankowiak sprawdzi, jak zareagowała polska giełda po piątkowej publikacji agencji Fitch, która utrzymała rating Polski.

polsatnews.pl

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie