Lotnisko Chopina ostrzega: pokemony grożą poważnymi kłopotami!

Kultura
Lotnisko Chopina ostrzega: pokemony grożą poważnymi kłopotami!
PAP/EPA/Peter Steffen

Gra "Pokemon Go" została udostępniona w Polsce w sobotę, a już zaczęła powodować problemy. Determinacja graczy, aby złapać wirtualne stworki jest tak silna, że docierają do miejsc, w których przebywać nigdy nie powinni. Lotnisko Chopina zaapelowało w niedzielę do użytkowników aplikacji o ostrożność.

"Chcemy czy nie, pierwsi łowcy Pokémon zawitali na nasze lotnisko. Dlatego zwracamy się do Was z apelem" - poinformowano na oficjalnym profilu portu lotniczego na Facebooku.


Władze lotniska proszą o zachowanie uwagi i ostrożność podczas poszukiwania pokemonów na terenie lotniska i wokoło niego. "Prosimy patrzcie gdzie idziecie, tak żeby nie wpaść na innych ludzi, lub co gorsza pod jakiś pojazd" - napisano w komunikacie. Lotnisko przestrzega przed wchodzeniem w miejsca, w których przebywanie jest zabronione. "Może to skutkować poważnymi konsekwencjami" - informuje apel.

 

 

Lotnisko nie wyklucza, że wystosuje do wydawcy "Pokemon Go" pismo, z prośbą, aby wyłączył obszar lotniska z gry.

 

Fenomen na całym świecie

 

Pokemon Go to gra, w której należy łapać wirtualne stworki za pomocą smartfona lub tabletu. Pokemony mogą być wszędzie: w domu, sklepie, w parku czy bibliotece.

 

Gra dla posiadaczy systemu IOS jak i Androida jest dostępna zaledwie od 6 lipca, a już cieszy się olbrzymim zainteresowaniem nie tylko młodzieży, ale także i starszych użytkowników, którzy pamiętają jeszcze Pokemony ze słynnej kreskówki i gier na konsole.

 

Żeby zagrać w Pokemon GO należy ściągnąć aplikację na smartfona lub tablet oraz mieć dostęp do internetu z GPS-em, bo aplikacja na bieżąco pobiera mapę Google. Gra jest bezpłatna, ale można w niej dokonywać mikropłatności za pomocą waluty Pokecoins. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie pojemności plecaka, lub szybsze otrzymanie interesujących gracza przedmiotów.

 

polsatnews.pl

mr/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze