Ankara domaga się wydania wojskowych, którzy w Grecji poprosili o azyl

Świat
Ankara domaga się wydania wojskowych, którzy w Grecji poprosili o azyl
PAP/EPA/SEDAT SUNA

Premier Aleksis Cipras poinformował w sobotę prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że wniosek o azyl 8 uciekinierów z Turcji będzie rozważony możliwie szybko i z poszanowaniem norm praw międzynarodowego oraz konwencji regulujących kwestię praw człowieka.

Premier Cipras rozmawiał z prezydentem Turcji przez telefon.

 

Ankara domaga się natychmiastowego wydania ośmiu wojskowych, którzy przylecieli do Grecji z Turcji po nieudanej próbie przewrotu wojskowego.

 

Turecki śmigłowiec wojskowy wylądował w Grecji, na lotnisku w Aleksandrupolis, krótko po ogłoszeniu przez władze w Ankarze, że próba zamachu stanu w Turcji zakończyła się niepowodzeniem.

 

"Mężczyźni znajdujący się na pokładzie maszyny poprosili o azyl. Zostali oni aresztowani w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy kraju" - poinformowała w sobotę grecka policja.

 

Według greckiej telewizji ERT wszyscy mężczyźni na pokładzie maszyny, poza jednym, byli w wojskowych mundurach i mogli być zamieszani w udaremniony pucz.

 

Władze w Ankarze poinformowały, że sytuacja w kraju wraca do normy, a przewrót został udaremniony. Władze kontrolują wszystkie regiony kraju.

 

PAP

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie