Turcy odcięli od świata bazę lotniczą, z której Amerykanie bombardują Państwo Islamskie

Świat
Turcy odcięli od świata bazę lotniczą, z której Amerykanie bombardują Państwo Islamskie
Polsat News
Turcy odcięli od świata bazę lotniczą, z której Amerykanie bombardują Państwo Islamskie.

Dostęp do bazy lotniczej Incirlik na południowym wschodzie Turcji został zamknięty, nikt nie może się do niej dostać ani jej opuścić - poinformował w sobotę konsulat USA w Adanie. Według tego źródła odcięto dostawy prądu do bazy.

 

"Władze lokalne zakazały ruchu do i z bazy lotniczej Incirlik" - napisano w informacji zamieszczonej na stronie internetowej konsulatu.

 

 

Siły powietrzne USA dokonują z bazy Incirlik uderzeń na bojowników Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. Stacjonują tam również przeznaczone do zadań rozpoznawczych niemieckie myśliwce Tornado wraz z samolotem-cysterną.

 

 

Część wojska próbowała ostatniej nocy przejąć władzę w Turcji. Doszło do starć na ulicach m.in. Ankary i Stambułu. Przewrót został udaremniony przez siły wierne prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi. Według tureckich źródeł rządowych, w trakcie próby puczu zginęło co najmniej 265 osób.

 

Źródła w tureckich władzach bezpieczeństwa poinformowały, że w następstwie nieudanego wojskowego puczu turecka policja zatrzymała w sobotę około 100 żołnierzy w bazie Incirlik.

 

PAP

 

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie