#PrayForFrance i "Minutą ciszy nie obronimy się". Internet reaguje na akt terroru w Nicei

Świat
#PrayForFrance i "Minutą ciszy nie obronimy się". Internet reaguje na akt terroru w Nicei
PAP/EPA/SOEREN STACHE

Po zamachu terrorystycznym w Nicei, w którym w nocy z czwartku na piątek zginęły co najmniej 84 osoby ludzie z całego świata wyrażają swój sprzeciw. W mediach społecznościowych znów jest aktywny #PrayForFrance. "Minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się" - napisał na Twitterze Zbigniew Boniek.

Kolarze biorący udział w wyścigu Tour de France, w tym lider Brytyjczyk Chris Froome (Sky), przekazali wyrazy współczucia bliskim ofiar czwartkowego zamachu w Nicei, w którym zginęły 84 osoby. Piątkowy etap, jazdę indywidualną na czas, poprzedzi minuta ciszy.

 

"Moje myśli są teraz z tymi, których dotknął ten okropny akt terroru" - napisał na Twitterze Froome, który dodatkowo zamieścił przy wpisie zdjęcie francuskiej flagi.

 

 

 

W podobny sposób zareagowało wielu internautów dodając do swoich wpisów francuskie barwy i nawołując do modlitwy za ofiary zamachów.

 

 

 

 

 

 

Modlitwa to jedyne co  nam pozostaje napisał Paulo Coelho.

 

 

 

Niektórzy jednak zwracają uwagę, że modlitwy i marsze na niewiele się zdadzą. - Modlitwa modlitwą to jasne, ale robienie z Europy Eurabi mnie w.....a,minutą ciszy i marszami protestu nie obronimy się – napisał na Twitterze Zbigniew Boniek szef PZPN.

 

 


 

 

 

 

 

polsatnews.pl

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie