Ciężarówka jechała wolno, potem przyspieszyła. Nagranie momentu ataku

Świat
Ciężarówka jechała wolno, potem przyspieszyła. Nagranie momentu ataku
Twitter.com

Biała ciężarówka powoli podjechała pod promenadę, po czym rozpędziła się. Ten moment uwieczniły kamery. Potem sprawca ataku przez dwa kilometrów taranował tłum. Na koniec dramatu, jak twierdzą świadkowie, kierowca otworzył ogień z broni automatycznej.

Moment, w którym ciężarówka wjeżdża prosto w zgromadzonych na nadmorskiej promenadzie mieszkańców i turystów został uchwycony w nagraniu.

 

 

Według świadka, który rozmawiał z agencją Associated Press, jej kierowca po zatrzymaniu pojazdu wysiadł i otworzył ogień z broni automatycznej.

 

Z kolei francuski dziennik "Le Figaro" podał za swoim lokalnym źródłem informację o tym, że w ciężarówce znaleziono broń palną i granaty.

 

Atak w Nicei

 

Do ataku doszło w czwartek późnym wieczorem na nadmorskiej promenadzie w Nicei na południu Francji, na której zgromadzeni mieszkańcy i turyści oglądali pokaz fajerwerków z okazji Dnia Bastylii, święta narodowego Francji. Według najnowszego bilansu w ataku na południu Francji zginęły 84 osoby, a 18 pozostaje w stanie krytycznym.

 

Francuskie MSW potwierdziło informację, że kierowca ciężarówki, 31-letni mężczyzna urodzony w Tunezji, został zastrzelony przez policję. Nie wiadomo, czy działał sam, czy też miał wspólników. Jak podały francuskie media, w ciężarówce znaleziono dokumenty mężczyzny wskazujące, że mieszkał on w Nicei i miał pochodzenie francusko-tunezyjskie

 

polsatnews.pl, PAP

 

 

wjk/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie