Zostawiła patelnię na kuchence i zasnęła. Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Polska
Zostawiła patelnię na kuchence i zasnęła. Policjanci uratowali kobietę z pożaru
Polsat News

Funkcjonariusze, którzy pierwsi pojawili się na miejscu pożaru na wrocławskich Krzykach, w kłębach dymu dostrzegli leżącą w łóżku kobietę. Wynieśli ją i udzielili pomocy. Jak się okazało nietrzeźwa kobieta przygotowywała sobie posiłek, jednak w międzyczasie postanowiła się położyć i odpocząć.

W środę w nocy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał informację o pożarze w budynku na jednej z ulic dzielnicy Krzyki. Funkcjonariusz natychmiast skierował na miejsce policyjny patrol oraz przekazał tą informację do straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.


Na miejscu pierwszy pojawił się patrol z wrocławskiej komendy miejskiej. Jak się okazało drzwi wejściowe były otwarte i funkcjonariusze postanowili natychmiast wejść do środka. W kłębach dymu dostrzegli leżącą na łóżku kobietę, którą od razu wynieśli przed budynek, gdzie zaczęli udzielać jej pierwszej pomocy.

 

W tym czasie do policjantów dołączyli strażacy oraz ratownicy medyczni. Na szczęście pożar szybko udało się opanować. Okazało się, że jego przyczyną była pozostawiona na kuchence patelnia.


Dzięki szybkiej reakcji służb udało się nie tylko uratować kobietę i ugasić pożar zanim rozprzestrzenił się na klatkę schodową oraz inne mieszkania.

 

polsatnews.pl

grz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie