Shirley Watts ma oddać źrebięta. Żąda tego Agencja Nieruchomości Rolnych

Polska
Shirley Watts ma oddać źrebięta. Żąda tego Agencja Nieruchomości Rolnych
Polsat News

- Umowa była taka, że źrebięta zostają u nas - powiedział polsatnews.pl Witold Strobel, rzecznik Agencji. Instytucja ta chce odzyskać dwoje źrebiąt, które przyszły na świat już po tym, gdy żona perkusisty The Rolling Stones zabrała ze stadniny w Janowie Podlaskim swoje wówczas ciężarne klacze: Pietę i Augustę.

W marcu w stadninie w Janowie padły dwie klacze - Preria i Amra - należące do Shirley Watts, która kupiła je na aukcjach w Polsce. Jak później ustalili biegli, którzy działali na polecenie prokuratury zajmującej się sprawą, konie padły z powodu skrętu jelit.

 

7 kwietnia Watts poruszona stratą klaczy i rozgoryczona tym, że wcześniejsze przewiezienie jednej z nich do kliniki weterynaryjnej w Warszawie odbyło się bez jej wiedzy i zgody, postanowiła zabrać z Polski pozostałe dwie klacze.

 

Obie w momencie wywozu ze stadniny w Janowie Podlaskim oczekiwały potomstwa. Ich źrebięta urodziły się już poza Polską.

 

I właśnie o nie ma zamiar upomnieć się teraz Agencja Nieruchomości Rolnych. Jak poinformowało RMF FM, przedstawiciele Agencji twierdzą, że niewykluczone, że ANR skieruje pozew przeciwko Shirley Watts. Wszystko zależy od tego, jak potoczą się rozmowy między stronami.

 

W rozmowie z polsatnews.pl rzecznik ANR argumentował, że umowa z Shirley Watts była skonstruowana tak, że źrebięta, o których mowa, zostają w Polsce.

 

polsatnews.pl, RMF FM

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie