Ostatnia gonitwa z bykami w Pampelunie. Siedem osób rannych

Świat
Ostatnia gonitwa z bykami w Pampelunie. Siedem osób rannych
PAP/EPA/JIM HOLLANDER

Co najmniej siedem osób odniosło obrażenia, ale nikt nie został wzięty na rogi w czwartkowej, ostatniej w tym roku gonitwie z bykami w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Biegi odbywają się w ramach tradycyjnej fiesty ku czci świętego Fermina.

Hiszpański Czerwony Krzyż poinformował, że do szpitala trafiło sześć osób ze stłuczeniami, a siódmej udzielono pomocy medycznej na arenie, gdzie zakończył się bieg.

 

W gonitwie, która rozpoczęła się o godz. 8 i trwała 2 minuty 20 sekund, udział wzięło ponad 1000 osób. Na arenie kilka byków wpadło na grupę przewróconych uczestników biegu, ale zwierzęta nikogo nie ubodły.

 

Podczas fiesty, która rozpoczęła się 6 lipca, w mieście oprócz porannych gonitw odbywa się wiele innych wydarzeń, takich jak koncerty, kolorowe parady czy rodzinne pikniki.

 

Tradycja fiesty ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry - prowincji, gdzie znajduje się Pampeluna, sięga XVI wieku. Uroczystości i zabawy z tej okazji rozsławił amerykański pisarz Ernest Hemingway w powieści "Słońce też wschodzi".

 

PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie