Młodzież w kanadyjskim szpitalu dostała nietypowy prezent. Pozytywna metamorfoza

Świat
Młodzież w kanadyjskim szpitalu dostała nietypowy prezent. Pozytywna metamorfoza
wardrobes.starlightcanada.org

Powszechnie stosowane w szpitalach jasnoniebieskie koszule są szczególnie przygnębiające dla młodych pacjentów, którzy w klinikach spędzają wiele miesięcy w roku. Odrobinę szczęścia i pozytywnej energii postanowili dać im więc kanadyjscy projektanci mody, którzy szpitalne koszule przerobili na oryginalne i kolorowe kreacje.

Jedną z bohaterek filmu, który powstał przy okazji przekazania młodzieży nowych ubrań jest 18-letnia Butch. Jak większość nastolatków lubi się wyróżniać i w tym celu nosi wiele kolczyków i kolorowe włosy.

 

Optymizm i pogoda ducha gasną w niej jednak, gdy co kilka miesięcy (od 6 roku życia) wraca do szpitala Children’s Hospital of Eastern Ontario (CHEO) w Ottawie na leczenie marskości wątroby i mukowiscydozy.

 

Pacjentka przyznaje, że "noszenie szpitalnej koszuli to po prostu bycie w szpitalu i jest dodatkowo przygnębiające".  – Nie ma w tym nic dobrego – stwierdza. 

 

"Teraz możemy być sobą"

 

Podobne opinie mieli pozostali młodzi pacjenci CHEO, którym na pomoc przyszli projektanci mody oraz Fundacja Starlight. W ramach projektu "Ward+Robes", nastolatki otrzymały zupełnie nowe, odzwierciedlające ich upodobania stroje.

 

- Kiedy nie możesz nosić tego co chcesz, czujesz się tak, jakbyś nie był tym, kim jesteś. Teraz możemy być sobą - powiedzieli zgodnie w klipie o swoich odczuciach dotyczących zorganizowanej w szpitalu akcji nastolatkowie.

 

 

wardrobes.starlightcanada.org, Starlight Canada

po/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie