Kosiniak-Kamysz: jeżeli po następnych wyborach będziemy mieli wpływ na rządzenie utrzymamy program 500+

Polska
Kosiniak-Kamysz: jeżeli po następnych wyborach będziemy mieli wpływ na rządzenie utrzymamy program 500+
Polsat News

To jest deklaracja PSL - zapewnił lider ludowców w Polsat News. Jednocześnie Kosiniak- Kamysz wyraził zaniepokojenie jeśli chodzi o ciągłość programu 500 + w wykonaniu rządu PiS i o jego finasowanie.

- To jest deklaracja PSL, jeżeli po następnych wyborach będziemy mieli wpływ na rządzenie utrzymamy program 500+ - powiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak - Kamysz.

 

Dodał też ,że PSL zamierza zgłosić poprawkę do programu "Rodzina 500+" dotyczącą objęcia świadczeniem kobiety w ciąży.  Rozmówca Bartosza Kurka odniósł się pozytywnie do inicjatywy społecznej, aby włączyć kobiety ciężarne, których dziecko urodzi się z niepełnosprawnością. Do premier Beaty Szydło trafiła już petycja z apelem.

 

Lider ludowców idzie dalej w swoich planach i nie chcąc jak to się wyraził "różnicować mam w ciąży" proponuje by pieniądze dostawała każda kobieta u której lekarz potwierdzi ciążę. - Koszt jest niewielki-  ocenił Kosiniak - Kamysz.

 

Odniósł się też do informacji Gazety Wyborczej powołującej się na słowa ministra Mateusza Morawieckiego w Bydgoszczy, który mówił, że na program 500 + rząd musiał pożyczyć 20 mld zł.  Szef PSL podkreśla, że "nie wyobraża sobie by program 500+ został przerwany".

 

Polsat News

 

 

 

az/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie