Kierowcy jeżdżą za wolno. Policja grozi mandatami

Polska
Kierowcy jeżdżą za wolno. Policja grozi mandatami
Polsat News

Mieszkańcy Łosiowa (woj. opolskie), gdzie od kilku miesięcy działa odcinkowy pomiar prędkości, zaczęli słać skargi na… zbyt wolno jeżdżących kierowców. Policja zapowiada, że będzie karać kierowców za utrudnianie ruchu - grozi za to mandat do 200 zł i 2 punkty karne.

Kiedy w Łosiowe wprowadzano odcinkowy pomiar prędkości mieszkańcy nie kryli zadowolenia. - Jeżdżą dużo wolniej, jest to odczuwalne bardzo - mówił wówczas Polsat News jeden z mieszkańców Łosiowa.


Po wielu miesiącach nastawienie mieszkańców zmieniło się diametralnie. Zaczęli słać skargi na zbyt wolno jeżdżących kierowców.

 

Nie mogą włączyć się do ruchu

 

Informację o otrzymywaniu skarg od mieszkańców wsi potwierdził podinspektor Maciej Milewski z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Bywają takie sytuacje, kiedy ktoś porusza się tak wolno, że może to utrudniać ruch innym pojazdom, pojawiają się wtedy zatory. Mieliśmy zgłoszenia, że mieszkańcy mają trudności z włączaniem się do ruchu - powiedział podinspektor Milewski w rozmowie Radiem Opole.

 

Mandat za tamowanie płynności ruchu


Policja zapowiedziała, że jeśli przy dużym natężeniu ruchu kierowcy będą po Łosiowie jechać z prędkością 20 lub 30 km/h, co doprowadzi do tamowania płynności ruchu, mogą dostać mandat.


Według oficjalnego taryfikatora za utrudnianie ruchu grozi mandat do 200 zł i 2 punkty karne.


Radio Opole

grz/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie