Ali Agca chce zostać księdzem. Apeluje do Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie

Świat
Ali Agca chce zostać księdzem. Apeluje do Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie
Pixabay.com/martineci999

Sprawca zamachu na Jana Pawła II stwierdził, że po tym, jak opuścił więzienie na przedmieściach tureckiej Ankary, żyje "jak emeryt", który "traci swój czas". - Więc chciałbym zaapelować do papieża Franciszka: przyjmij mnie w Watykanie, a ja zostanę księdzem - powiedział Agca w wywiadzie dla włoskiej telewizji.

Agca przyznał, że po tym, jak "Jan Paweł II odwiedził go w więzieniu", zaczął myśleć o kapłaństwie i studiować Ewangelię. - Teraz znam święte księgi lepiej niż wielu innych. Jeśli papież mnie przyjmie, zostanę księdzem i będę odprawiać msze - stwierdził.

 

Mężczyzna dodał również, że chętnie wybrałby się z papieżem Franciszkiem do Fatimy w maju 2017, by wziąć udział w uroczystościach z okazji setnej rocznicy objawień maryjnych.

 

Fatima w wypowiedziach Agcy pojawia się nieprzypadkowo.

 

Mehmet Ali Agca strzelił do papieża Jana Pawła II i niemal go zabił na placu św. Piotra 13 maja 1981 roku podczas audiencji generalnej. Ojciec Święty rok po zamachu udał się do Fatimy z podziękowaniem za ocalenie mu życia. Wyjęty podczas operacji pocisk z pistoletu Mehmeta Ali Agcy został przekazany jako wotum, a następnie umieszczono go wewnątrz korony figury Matki Bożej Fatimskiej.

 

cruxnow.com, deon.pl

jak/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie