Tusk liczy na owocną współpracę z nową premier Wielkiej Brytanii

Świat
Tusk liczy na owocną współpracę z nową premier Wielkiej Brytanii
PAP/Jacek Turczyk

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pogratulował w środę Theresie May mianowania na szefową rządu Wielkiej Brytanii i wyraził nadzieję na owocną współpracę z nową brytyjską premier.

"W imieniu Rady Europejskiej chciałbym Pani pogratulować mianowania na stanowisko premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Z niecierpliwością oczekuję owocnej współpracy i powitania Pani w Radzie Europejskiej" - napisał Tusk w liście opublikowanym na Twitterze.

 

 

 

Theresa May, dotychczasowa szefowa MSW, zastępuje na stanowisku premiera Davida Camerona, który podał się do dymisji po czerwcowym referendum, w którym większość Brytyjczyków opowiedziała się za wyjściem z Unii Europejskiej.

 

Do nowej premier będzie należało rozpoczęcie procedury opuszczenia UE przez Wielką Brytanię a także wynegocjowanie przyszłych stosunków łączących Wielką Brytanię z UE.

 

W środę wieczorem Theresa May zostanie przyjęta w Pałacu Buckingham przez królową Elżbietę II, która powierzy jej stanowisko premiera i misję sformowania nowego rządu.

 

PAP

 

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie