Rio: wciąż można kupić bilety na finały lekkoatletyczne

Sport
Rio: wciąż można kupić bilety na finały lekkoatletyczne
PAP/EPA/MARCELO SAYAO

Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem igrzysk w Rio de Janeiro nadal nie sprzedano biletów nie tylko na mniej popularne dyscypliny, ale na takie wydarzenia jak finały lekkoatletyczne czy ceremonia zamknięcia. W Londynie (2012) sprzedano wszystkie na pół roku przed IO.

Bilety dostępne są m.in. na finały lekkoatletyczne 19 i 20 sierpnia (ceny od 350 do 1200 reali brazylijskich, czyli od 105 do 362 dolarów), ceremonię zamknięcia 21 sierpnia (od 200 reali brazylijskich, czyli 60 dol.), finał koszykarek (od 258 reali brazylijskich, czyli 78 dol.), czy finał siatkarek plażowych (od 350 reali brazylijskich, czyli 106 dol.).

 

Ceny wejściówek na zmagania w innych dyscyplinach zaczynają się od 40 reali brazylijskich (11,78 dol.).

 

Bilety ciągle w kasach

 

Brazylijczycy mogą kupować bilety bezpośrednio w specjalnych 28 biurach otwartych w Rio de Janeiro i pięciu innych miastach kraju gospodarza IO (Sao Paulo, Belo Horizonte, Salvadorze, Brasilii, Manaus) oraz oczywiście przez internet - tak jak pozostali kibice z całego świata.

 

Mniejsze zainteresowanie sprzedażą biletów może wiązać się z kryzysem gospodarki brazylijskiej i coraz większymi problemami finansowymi zwykłych mieszkańców. Kraj stoi w obliczu recesji, zmaga się też z perturbacjami politycznymi związanymi z procedurą impeachmentu prezydent Dilmy Rousseff, która została oskarżona o ukrywanie złego stanu gospodarki. Jej obowiązki przejął w połowie maja wiceprezydent Michel Temer.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie