Podpalili karton w trakcie szkolnego przedstawienia, żeby było "realistycznie". 2 uczennice w szpitalu [WIDEO]

Świat
Podpalili karton w trakcie szkolnego przedstawienia, żeby było "realistycznie". 2 uczennice w szpitalu [WIDEO]
YouTube.com/LM F
Kadr z YouTube'a

Karton, w którym schowały się dwie uczennice, zapłonął po rzuceniu na niego podpalonej zapałki przez 17-latkę. Nauczyciel, który reżyserował spektakl, został zwolniony. Do zdarzenia doszło w Izucar de Matamoros w centralnym Meksyku.

Uczennica, która wywołała pożar, została poinstruowana, aby rzucić zapaloną zapałkę na duże kartonowe pudło, w środku którego chowały się 16-letnia Veronica oraz 17-letnia Athziri. Karton momentalnie stanął w ogniu, co nagrali widzowie.

 

Na nagraniu widać, jak uczennice uciekają z płonącego kartonu. Próbują także gasić płomienie na swoich ubraniach i włosach.

 

Obie nastolatki trafiły do szpitala. Veronica została już wypisana do domu ze szpitala, ale starsza z dziewczyn, która doznała poparzeń drugiego stopnia, wciąż wymaga opieki.

 

Najważniejszy był realizm

 

Według "Daily Mirror" nauczyciel, który tworzył sztukę, powiedział uczniom, że chce, aby była "tak realistyczna, jak to tylko możliwe". Rodzina jednej z poszkodowanych dziewczyn zażądała zwolnienia nauczyciela. Szkoła przyznała, że jego zachowanie było nieodpowiedzialne i rozwiązała z nim umowę.

  

 

The Independent, Daily Mirror

pr/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie