Piękności na wózkach w sobotę powalczą o koronę miss

Kultura
Piękności na wózkach powalczą o koronę miss
Galeria zdjęć (8)

"Wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności", "niepełnosprawność nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń", "kobieta na wózku też może być symbolem seksu" - przekonują uczestniczki 4. edycji wyborów Miss Polski na Wózku organizowanych przez fundację Jedyna Taka. Najpiękniejsza Polka na wózku zostanie wybrana 16 lipca spośród 12 finalistek konkursu.

Katarzyna Wojtaszek-Ginalska, pomysłodawczyni imprezy i założycielka Fundacji Jedyna Taka, działającej na rzecz niepełnosprawnych kobiet podkreśla, że te wybory miss niczym nie różnią się od innych konkursów piękności.

 

- Dziewczyny od 8 lipca uczestniczą w warsztatach, w czasie których biorą udział w sesjach zdjęciowych (w jednej z nich udział wziął Mister Polski Rafał Maślak - red.), szkoleniach z wizażu, spotkaniach z coachem oraz zajęciach choreograficznych. A styliści zajmowali się doborem strojów na scenę, by finalistki w czasie gali finałowej mogły olśnić wszystkich swoją urodą, wdziękiem i przede wszystkim osobowością - dodała.

 

W tym roku do konkursu zgłosiło się 41 kobiet z całej Polski, ale tylko dwanaście z nich mogło przejść do kolejnego etapu. Dwie zostały wybrane przez internautów, a pozostałych dziesięć przez jury.

 

Jedyny taki konkurs

 

Podczas Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016 odbędzie się również oficjalne otwarcie projektu Miss Wheelchair World - pierwszego takiego, organizowanego w Polsce konkursu piękności, w którym wezmą udział poruszające się na wózkach inwalidzkich kobiety z całego świata.

 

Poza tym w najbliższą sobotę po raz pierwszy w czteroletniej historii konkursu przyznany zostanie tytuł "Miss Mediów Społecznościowych". - Otrzyma go finalistka, której zdjęcie zbierze najwięcej głosów na fanpage'u Fundacji Jedyna Taka. Głosowanie potrwa do dnia 16 lipca do godziny 18:00 - wyjaśnia.

 

Gala finałowa odbędzie się 16 lipca o godzinie 20:00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie.

 

polsatnews.pl

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie