Rosjanie i Ukraińcy oskarżeni o udział w grupie przestępczej

Świat
Rosjanie i Ukraińcy oskarżeni o udział w grupie przestępczej
PAP/EPA/MARTA PEREZ

11 osób, pochodzących głównie z Rosji i Ukrainy, zatrzymano we wtorek w Barcelonie pod zarzutem powiązań z zorganizowaną grupą przestępczą. Postawiono im także zarzut prania brudnych pieniędzy i fałszerstwa - poinformowała hiszpańska prokuratura w komunikacie.

Według władz hiszpańskich oskarżeni wykorzystywali do swojej działalności firmy zarejestrowane głównie na Cyprze i na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Ich kapitał służył do kupowania i tworzenia lokalnych podmiotów gospodarczych. Prokuratura odkryła, że przestępcy za pośrednictwem tych firm zainwestowali ponad 10 mln euro w nieruchomości w Hiszpanii, piorąc w ten sposób brudne pieniądze.

 

Hiszpańskie służby wystawiły także 16 nakazów przeszukań oraz zablokowały liczne konta bankowe. Zajęto także elementy majątku należącego do zatrzymanych, w tym luksusową japońską restaurację w Barcelonie.

 

Agencja Interfax-Ukraina, powołując się na hiszpańskie media, podkreśla, że wśród zatrzymanych jest m.in. syn byłego mera Kijowa Leonida Czernoweckiego, Stepan.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie