Prezydent Ugandy gwiazdą memów. Nie zgadniecie dlaczego

Kultura
Prezydent Ugandy gwiazdą memów. Nie zgadniecie dlaczego
LostInKampala/Twitter

Yoweri Kaguta Museweni kazał zatrzymać swoją kolumnę rządowych aut, gdyż chciał porozmawiać przez telefon na osobności. Krzesło oraz stolik na szczęście się znalazły, więc udało się zorganizować małe, przydrożne biuro. Na drodze powstał korek, a internauci jak zwykle postanowili tak komiczną sytuację wykorzystać.

Museveni był w drodze na spotkanie w południowo-zachodnim mieście Isingiro, kiedy jego kawalkada musiała się nagle zatrzymać. Prezydent oznajmił bowiem, że z powodu ważnego telefonu musi porozmawiać na osobności.

 

W tym celu współpracownicy rozstawili mu przenośne krzesło, na którym Museveni pogrążył się w blisko 30-minutowej rozmowie. Ruch drogowy został w tym miejscu częściowo zablokowany i nikt nie śmiał przeszkadzać głowie państwa w załatwianiu interesów.

 

Gdy zdjęcie trafiło do sieci, cała sytuacja rozśmieszyła internautów, którzy postanowili zakpić z pomysłu Museveniego. W internecie pojawiły się dziesiątki memów, prezentujących prezydenta Ugandy beztrosko konwersującego przez telefon w towarzystwie m.in. mistrzyni rozgrywanego w Wielkiej Brytanii tenisowego Wimbledonu (Sereny Wiliams), zwycięzców piłkarskiego Euro 2016 we Francji (Portugalczyków), a nawet astronauty lądującego na księżycu.

 

71-letni Yoweri Kaguta Museweni jest prezydentem Ugandy od 29 stycznia 1986 roku. Urząd objął w wyniku zamachu stanu.

 

 

polsatnews.pl

po/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie