Poczuj się jak gladiator. Do Koloseum można wejść prosto na arenę

Świat
Poczuj się jak gladiator. Do Koloseum można wejść prosto na arenę
Pixabay.com

Turyści mogą wejść do rzymskiego Koloseum prosto na dawną arenę, jak niegdyś gladiatorzy - to dzięki decyzji o otwarciu nowej drogi prowadzącej do amfiteatru. Trzecie wejście ma rozładować kolejki w szczycie sezonu i zapewni zwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

Nowe wejście będzie otwarte do końca października tylko dla grup liczących do 50 osób, które wcześniej zarezerwują zwiedzanie. Musi towarzyszyć im licencjonowany przewodnik.


Oblicza się, że z tego wejścia, znajdującego się naprzeciwko via Labicana, będzie korzystać od 1800 do 2400 osób dziennie. Jego celem, jak podkreślono, jest skrócenie coraz dłuższych od początku lata kolejek, przy zachowaniu wszystkich norm bezpieczeństwa.


"Gladiator trzeciego tysiąclecia"


Uruchomienie dodatkowej trasy było konieczne bowiem liczba zwiedzających antyczny amfiteatr Flawiuszów sięga obecnie 6,5 miliona rocznie.


- Ten, kto wejdzie nową drogą do Koloseum zapamięta to na całe życie, bo poczuje się jak gladiator trzeciego tysiąclecia - zapewnił główny administrator zabytku Francesco Prosperetti.


Trzecią trasę zwiedzania zaproponowano tuż po zakończeniu gruntownej konserwacji zewnętrznych murów Koloseum, które oczyszczono i odnowiono, dzięki czemu odzyskały niewidziany od dekad splendor.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie