Dojazd w kierunku Morskiego Oka tymczasowo zamknięty. Ogromna liczba turystów w Tatrach

Polska
Dojazd w kierunku Morskiego Oka tymczasowo zamknięty. Ogromna liczba turystów w Tatrach
Twitter/Łukasz

Z uwagi na bardzo duży ruch turystyczny w kierunku Morskiego Oka w Tatrach, została zamknięta droga dojazdowa do parkingu, gdzie rozpoczyna się popularny szlak. Zmotoryzowani turyści są odsyłani przez policję - powiedziała we wtorek Bogusława Chlipała z TPN.

Jak informują władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), podobnych utrudnień należy spodziewać się również w następnych dniach.

 

- Największy ruch i ograniczenia w poruszaniu się pojazdami panuje codziennie w godzinach od 9 do 12, dlatego zalecamy turystom pozostawienie samochodów przy hotelach i kwaterach i poruszanie się komunikacją zbiorową - powiedział Chlipała.

 

Remont parkingu dodatkowym utrudnieniem

 

Na Palenicy Białczyńskiej trwa remont parkingu, gdzie zwykle może zaparkować od 600 do 700 pojazdów. Przez prowadzony remont znacznie ograniczono liczbę miejsc parkingowych. Prace mają potrwać do końca roku. TPN uruchomił także inny parking na Łysej Polanie.

 

Jeżeli turyści chcą dotrzeć na parking przed Morskim Okiem swoim samochodem, powinni zaplanować wycieczkę bardzo wcześnie rano. - Pozostawianie samochodów w innych miejscach np. wzdłuż drogi jest niedozwolone, dlatego ruchu pilnuje policja - dodała Chlipała.

 

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są bardzo dobre. Słoneczna i ciepła pogoda sprawiła, że po górskich szlakach turystycznych porusza się bardzo dużo turystów.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie