Ponad 5 mln widzów oglądało finał UEFA EURO 2016 w Polsacie i Polsacie Sport

Kultura
PAP/EPA/IAN LANGSDON

Podczas nadawania finału Portugalia – Francja Polsat i Polsat Sport były numerem jeden, w grupie komercyjnej osiągając 38,2%, zaś w grupie 4+ obie stacje zanotowały 34,05% udziałów. Polsat został liderem w grupie komercyjnej. Portugalia pokonała Francję 1:0 po golu strzelonym w dogrywce i sięgnęła po tytuł Mistrza Europy.

Stade de France w Saint Denis kipiał wczoraj z emocji. Z jednej strony barwy pomarańczowo – zielone, czyli kibice Portugalii, z drugiej Trójkolorowi – kibice gospodarzy. Eksperci zapowiadali ten mecz jako pojedynek najlepszego piłkarza świata – Ronaldo, z uwielbianym przez Francuzów nieobliczalnym, młodym Antoine Griezmannem, ale od 26 minuty Portugalia musiała grać bez swojej gwiazdy. Ronaldo zszedł z murawy z kontuzją. Po emocjonującym meczu w dogrywce, gola na wagę zwycięstwa strzelił wprowadzony w drugiej połowie Eder.

Finałowe spotkanie komentowali Mateusz Borek i Włodzimierz Lubański. W studio w Warszawie obecni byli Jacek Gmoch, Andrzej Strejlau, Michał Listkiewicz, Dariusz Dziekanowski, Wojciech Kowalczyk oraz dziennikarze stacji Roman Kołtoń, Marcin Feddek, Przemysław Iwańczyk i Jerzy Mielewski. Spotkanie transmitował także kanał premium Polsat Sport 2 HD, który pokazał wszystkie mecze UEFA EURO 2016 bez reklam i w jakości HD.