Migranci z fałszywymi paszportami. Chcieli lecieć do Niemiec i Szwajcarii

Świat
Migranci z fałszywymi paszportami. Chcieli lecieć do Niemiec i Szwajcarii
Pixabay/stevepb

Grecka policja informuje o kolejnych przypadkach posługiwania się przez migrantów fałszywymi paszportami, na podstawie których chcą oni dostać się liniami lotniczymi do różnych państw europejskich.

Podczas weekendu w portach lotniczych na wyspach Rodos i Kos zatrzymano 11 migrantów z Syrii, Iraku, Autonomii Palestyńskiej i Afganistanu. Posługując się fałszywymi paszportami chcieli polecieć do Niemiec, bądź do Szwajcarii - ujawniła w poniedziałek grecka policja.

 

Od początku sezonu urlopowego takie przypadki mnożą się w Grecji. Migranci liczą na to, że w natłoku turystów na małych lotniskach na greckich wyspach nikt nie zwróci uwagi na ich fałszywe dokumenty. Według greckiej policji fałszywy paszport kosztuje od 3 tys. do 7 tys. euro.

 

W Grecji jest obecnie ponad 57 tys. migrantów. Wielu z nich ma nadzieję przedostać się do państw zachodnioeuropejskich. Szajki przemytników próbują przerzucać migrantów z Grecji przez Albanię, Macedonię i Włochy, także drogą lotniczą, z fałszywymi paszportami.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie