Wiadomo, ile Renato Sanchez ma lat. Francuski szkoleniowiec się mylił

Sport
Wiadomo, ile Renato Sanchez ma lat. Francuski szkoleniowiec się mylił
PAP/EPA/MIGUEL A. LOPES

- Reanto Sanchez zataił informacje o swoim wieku - taką tezę wysunął były francuski trener Guy Roux mówiąc o reprezentancie Portugalii. Stwierdził, że portugalski talent może mieć nawet 23 lata, a informacje o jego wieku są sfałszowane. Portugalski dziennik "Diário de Notícias" ujawnił dokument, który zaprzecza tezie francuskiego szkoleniowca. Portugalczyk urodził się 18 sierpnia 1997 roku.

- Sanches uważa, że ma 18 lat, ale ja twierdzę, że należy sprawdzić jego przeszłość. Datę urodzenia młodego zawodnika ustalono, gdy piłkarz miał już kilka lat. Na pewno nie jest ona zgodna z prawdą. Myślę, że Portugalczyk ma 23 lub 24 lata - stwierdził Guy Roux.

 

Wątpliwości rozwiał portugalski dziennik "Diário de Notícias". Gazeta ujawniła dokument, na którym jasno jest przedstawiona data urodzenia portugalskiego talentu, którego ojciec pochodzi z Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, a matka z Republiki Zielonego Przylądka.

 

Informacja ta potwierdza, że urodził się 18 sierpnia 1997 roku o godzinie 15:25, więc zgodnie z oficjalną wersją Sanchesa.

 

Portugalski piłkarz z powodu oskarżenia ma podać do sądu francuskiego trenera. - Słowa niektórych ludzi są pozbawione sensu. Te pomówienia obrażają mnie i Benficę Lizbona. Dorastałem w Portugalii, spędziłem w Benfice 10 lat, więc jak mogę mieć 25 lat? – skomentował piłkarz.

 

 

 

polsatsport.pl

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie