"Lato Polsat News". Zobacz, jak spędzić czas wolny w górach

Kultura
"Lato Polsat News". Zobacz, jak spędzić czas wolny w górach
Polsat News

Kajakarstwo górskie, wycieczka rowerowa, czy też wspinaczka jednym z popularnych szlaków górskich - takie i inne atrakcje czekają na turystów w Pieninach. Ekipa Polsat News z malowniczych Kluszkowiec podpowiada, jak przygotować się do uprawiania górskich sportów.

Przed każdą wyprawą w góry, niezależnie od tego, jaki sport będziemy uprawiać, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Jeżeli jesteśmy początkujący i czeka nas zwykła wycieczka, to do plecaka pakujemy tylko rzeczy podstawowe. Wśród nich powinna znaleźć się mapa (najlepiej laminowana, aby zabezpieczyć ją przed deszczem), apteczka oraz telefon komórkowy z naładowaną baterią. Do bagażu dodajemy również zestaw przeciwdeszczowy i wysokoenergetyczną żywność.

 

Podstawą górskich wypraw jest odpowiedni strój. Ważne, aby w góry ubrać się "na cebulkę" - powinny to być minimum trzy warstwy ubrania.

 

Pamiętajmy, że każdą wycieczkę trzeba zaplanować i przed wyjściem zawsze należy sprawdzić prognozę pogody. Nie tylko wieczorem, ale też rano, korzystając z tej krótkoterminowej. Pogoda w górach bardzo szybko się zmienia.

 

Przygoda z rwącym nurtem

 

Rzeka Dunajec jest najlepszą rzeką do uprawiania kajakarstwa górskiego szczególnie dla osób początkujących. To charakter wody jest główną cechą odróżniającą kajakarstwo górskie od tradycyjnego. Woda górska cały czas zmienia swój bieg, co wykorzystują uczestnicy tej dyscypliny.

 

 

Rowerem po górach

 

W przygotowaniu kolarskim najważniejszy jest sprzęt. Odpowiednio dostosowany rower, kask, rękawiczki i buty to fundament każdego rowerzysty.

 

 

Polsat News

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie