Obama w tradycyjnym islamskim stroju. Wyciekły zdjęcia sprzed lat

Świat
Obama w tradycyjnym islamskim stroju. Wyciekły zdjęcia sprzed lat
foxnews.com

Bill O’Reilly, amerykański komentator polityczny kanału Fox News, upublicznił w trakcie swojego programu telewizyjnego "The O'Reilly Factor", zdjęcia prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy. Na fotografiach widać jak młody Barack Hussein Obama nosi islamski strój. Fotografie miały zostać wykonane na początku lat 90. w Maryland, gdy jego przyrodni brat Malik brał ślub.

O'Reilly twierdzi, że zdjęcia są ostatecznym dowodem na "głębokie związki Obamy z islamem". Zdaniem dziennikarza, opublikowane przez niego materiały całkowicie zaprzeczają tezie, że urzędujący prezydent USA jest "głęboko wierzącym chrześcijaninem". 

 

Uważa on, że przypisywanie Obamie wiary rzymsko-katolickiej to "kłamstwo szerzone dla celów politycznych", ale podkreśla, że publikacja zdjęć "nie ma na celu udowodnienia, iż prezydent USA jest muzułmaninem", a jedynie uwypuklić jego "emocjonalne związki z religią ojca i ojczyma".

 

Niewystarczająca determinacja w walce z ISIS?

 

Wedłg O'Reillya, to właśnie przez swoje "głębokie związki z islamem", Obama odpowiada za porażkę w wojnie z samozwańczym Państwem Islamskim. Dziennikarz stwierdził, że ISIS "to grupa, która zabija niewinnych ludzi w celu wprowadzenia radykalnej wersji islamu" i uznał, że walczyć należałoby z nią z o wiele większą determinacją.

 

Jego zdaniem podobnie jest w kwestii Afganistanu. Obama spłycając powagę konfliktu w tej części świata i nazywając ją "problemem politycznym", działa na szkodę Stanów Zjednoczonych.

 

Podobne zdjęcia 8 lat temu

 

Zdjęcia podobne do tych opublikowanych w Fox News, pojawiły się w 2008 roku, kiedy Obama został kontrkandydatem Hillary Clinton w walce o nominację prezydencką partii Demokratycznej. Wówczas również fotografia przedstawiała go w tradycyjnym stroju muzułmańskim oraz białym turbanie.

 

Przyrodni brat Baracka Obamy - Malik - mieszka podobno obecnie w kenijskiej wiosce niedaleko Jeziora Wiktorii.

 

foxnews.com

po/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie