Kierownik banku zabierał pieniądze z kont zmarłych. Został zatrzymany

Biznes
Kierownik banku zabierał pieniądze z kont zmarłych. Został zatrzymany
Flickr.com/Arek Olek/CC BY 2.0

Policjanci ustalili, że od 2014 r. 39-letni kierownik banku w Sochaczewie (woj. mazowieckie) zamknął bezprawnie trzy lokaty oszczędnościowe osób zmarłych lub takich, na których kontach nie wykonano od dłuższego czasu żadnych operacji. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

- Widząc, że osoby te miały założone lokaty oszczędnościowe, a przez dłuższy czas nikt ze spadkobierców nie zgłaszał się po wypłatę oszczędności, drukował dokumentację dotyczącą likwidacji lokaty i podrabiał podpis właściciela rachunku - poinformowała w piątek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie st. sierż. Agnieszka Dzik.

 

Kierownik banku przywłaszczył sobie w ten sposób ponad 18 tys. zł.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia i fałszowania dokumentów. Na poczet roszczeń osób pokrzywdzonych tymczasowo zajęto należące do niego mienie ruchome w kwocie 17 tys. zł.

 

Policja apeluje o sprawdzenie lokat

 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie. Policjanci sprawdzają, czy podobnych sytuacji było więcej.

 

Policja apeluje do wszystkich, którzy mają w rodzinie osoby w podeszłym wieku bądź są spadkobiercami osób, które mogły posiadać lokatę oszczędnościową, by ustaliły, czy rachunek został zamknięty przez właściciela lub osobę uprawnioną.

 

- Prosimy o zgłaszanie podejrzeń do banku, a w przypadku potwierdzenia likwidacji lokaty i przywłaszczenia pieniędzy, o niezwłoczne zgłoszenie sprawy na policję - dodała Dzik.

 

PAP

 

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze