Szczerski: poinformujemy prezydenta Obamę o stanie prac nad ustawą o TK

Polska
Szczerski: poinformujemy prezydenta Obamę o stanie prac nad ustawą o TK
Polsat News

- Zdziwiłbym się, żeby nie poruszono tematu Trybunału – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski o spotkaniu prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Barackiem Obamą. - Poinformujemy prezydenta Obamę o stanie prac w parlamencie nad ustawą o TK - dodał.

- Prezydent Andrzej Duda spodziewa się dobrej rozmowy z Barackiem Obamą na tematy istotne w tej kolejności istotności, jaka została przedstawiona także przez Biały Dom. Bezpieczeństwo, gospodarka oraz relacje i wzajemne o sobie opinie polsko-amerykańskie - poinformował Szczerski.


Dodał, że Obama na pewno spyta o wewnętrzne sprawy Polski, bo "gdy spotykają się przyjaciele, to rozmawiają o wszystkich rzeczach, które ich interesują".

 

Spotkanie ma się odbyć w piątek wczesnym popołudniem.


"Naciski społeczności międzynarodowej mają sens"


Szczerski odniósł się także do wizyty w Polsce ukraińskiej lotniczki Nadii Sawczenko. Stwierdził , że "jej obecność jest symboliczna". - Od miesięcy zabiegaliśmy o to, żeby mogła być wolną osobą. Jest symbolem tego, że naciski i zabiegi międzynarodowe mają sens - podkreślił.


- Cały czas jako Polska opowiadamy się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji, bo widzimy, że naciski społeczności międzynarodowej, jeśli jest zjednoczona, mają sens - dodał.

 

Polsat News

 

 

prz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie