Stoltenberg przybył do Warszawy na szczyt NATO. Spotkanie z prezydentem

Polska
Stoltenberg przybył do Warszawy na szczyt NATO. Spotkanie z prezydentem
Polsat News

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg jest już w Warszawie. W czwartek po południu, przed szczytem NATO, spotka się w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą.

W rozmowach plenarnych wezmą udział też szef MSZ Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz, szef BBN Paweł Soloch i prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

 

Po spotkaniu odbędzie się ceremonia odznaczenia zastępcy sekretarza generalnego NATO Alexandra Vershbowa, a następnie, konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenberga.

 

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w piątek i sobotę. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.


Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu i m.in. prezydenta USA Baracka Obamy, odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie