"Skóra pomarańczowa, a figura grubawa". Książka dla dzieci o Donaldzie Trumpie

Kultura
"Skóra pomarańczowa, a figura grubawa". Książka dla dzieci o Donaldzie Trumpie
simonandschuster.com

"Pierwsza Książka dla Dzieci o Trumpie” - taki jest tytuł publikacji, która trafiła w tym tygodniu do księgarni. Książkę opublikowało renomowane amerykańskie wydawnictwo Simon & Schuster, a zawiera ona wierszyki i obrazki o niemal pewnym republikańskim kandydacie na prezydenta USA.

Jeśli ktoś ma problem z wytłumaczeniem dziecku kim jest Donald Trump, teraz będzie miał trochę łatwiej. Postać wzbudzającego sporo kontrowersji polityka została w żartobliwy sposób opisana na 32 stronach książki. Publikacja kosztuje 16 dolarów.


"The beasty is called an American Trump. Its skin is bright orange, its figure is plump" – tak zaczyna się książka. W wolnym tłumaczeniu - "Ta bestia amerykańskim Trumpem jest zwana, skóra jej pomarańczowa, a figura grubawa".

 

 okladka


Książka dla dzieci i dorosłych


- Myślę, że można książkę przeczytać dziecku pod warunkiem, że nie należy do tych, które łatwo przestraszyć -  mówi żartem autor, satyryk i pisarz, Michael Ian Black. Przyznaje przy tym, że prawdopodobnie jego dzieło bardziej spodoba się dorosłym niż dzieciom.

 

- Myślę, że "udziecinnienie" to najbardziej efektywny rodzaj satyry - dodaje autor Michael Ian Black.


- Trump jest dziwnym stworzeniem, spotykanym w dziczy, wprawiającym w zakłopotanie najmłodszych. Był znanym biznesmenem, prowadzącym telewizyjny show, a teraz jest politykiem. Wiele dzieci, a także szczerze mówiąc dorosłych, ma problem ze stwierdzeniem - czym jest to zjawisko, które zdominowało teraz polityczne informacje  - tłumaczy półżartem autor ilustracji Marc Rozenthal.

 

fot2

Donald Trump był już bohaterem popkultury. W komiksie "Spider-Gwen" pojawił się jako czarny charakter MODAAK (skrót od: Mental Organism Designed As America’s King, czyli Mentalna Postać Zaprojektowana jako Król Ameryki). Pojawił się też w kreskówce dla dorosłych "South Park".

 

theguardian.com, polsatnews.pl

ptw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie