Kolonia: pierwsze wyroki za sylwestrowe napady na kobiety

Świat
Kolonia: pierwsze wyroki za sylwestrowe napady na kobiety
Jiuguang Wang/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Kolonia

Sąd w Kolonii uznał dwóch mężczyzn - 21-latka z Iraku i 26-latka z Algierii - za winnych napaści na kobiety w sylwestrową noc. Obaj otrzymali wyroki w zawieszeniu.

Według sędziego Hussein A. z Iraku "ewidentnie" pocałował młodą kobietę wbrew jej woli i polizał jej twarz. - Uważamy to za napaść na tle seksualnym - podkreślił sędzia Gerd Krämer i wymierzył karę rocznego więzienia w zawieszeniu. Skazany przy pomocy tłumacza przekazał, że przeprasza za to, co się stało.

 

Roczny wyrok więzienia w zawieszeniu otrzymał także drugi oskarżony - pochodzący z Algierii Hassan T. Skazany był członkiem kilkunastosobowej grupy, która domagała się od spacerującego po Kolonii z dwoma kobietami mężczyzny, aby "oddał dziewczyny, inaczej zginie".

 

Poszkodowane kobiety w wieku 20 i 27 lat przed sądem przedstawiły emocjonalne zeznania. Jak wyjaśniły, przyjechały do Kolonii 30 grudnia z narzeczonym 27-latki, aby zobaczyć pokaz sztucznych ogni nad Renem.

 

Hassan T. przyznał, że przebywa w Niemczech od jesieni 2014 roku. Hussein A. poinformował, że mieszka u naszych sąsiadów od września zeszłego roku.

 

To nie pierwszy wyrok dotyczący sylwestrowych wydarzeń w Kolonii, po których do miejscowej policji zgłosiły się setki napastowanych kobiet. Dotychczas zapadały jednak w sprawach dotyczących kradzieży.

 

spiegel.de

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze