Paraliż stolicy z powodu szczytu NATO? Łódź zaprasza warszawiaków do siebie

Kultura
Paraliż stolicy z powodu szczytu NATO? Łódź zaprasza warszawiaków do siebie
Facebook

Na oficjalnym kanale łódzkiego ratusza na Facebooku pojawił filmik, w którym autorzy porównują do siebie oba miasta.

Na filmie widać uzbrojonych po zęby policjantów z armatką wodną w tle. Podpis: "zamknięte ulice w Warszawie." Następnie pokazane są ogródki lokali przy ul. Piotrowskiej i napis: "zamknięte ulice w Łodzi".

 

Filmik kończy podpis: "Łódź zaprasza Warszawę na weekend".

 


Stolica jak oblężona twierdza

 

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach 8-9 lipca. Na jego organizację zaplanowano w budżecie państwa około 160 mln zł. Spodziewanych jest 58 delegacji z całego świata, w tym 28 z państw NATO, 26 z krajów stowarzyszonych oraz delegacje kwatery głównej NATO, Banku Światowego, ONZ i UE.


Najwięcej wyłączeń ruchu będzie w pobliżu Stadionu PGE Narodowy, a także w ścisłym centrum miasta i w okolicy Starego Miasta. Wyłączone z ruchu zostaną m.in. Aleje Jerozolimskie (od ul. Chałubińskiego) i most Poniatowskiego, rondo Waszyngtona, al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoyskiego, Wał Miedzeszyński, ulice: Królewska, Senatorska, Podwale, Miodowa, Emilii Plater, Poznańska.


Zamknięta będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki, pomiędzy mostem Poniatowskiego i Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych - całkowicie zamknięte będą al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Poniatowskiego.

 

polsatnews.pl 

 

jk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie