Naftoport: dr Kamil Zaradkiewicz jest członkiem Rady Nadzorczej spółki

Polska
Naftoport: dr Kamil Zaradkiewicz jest członkiem Rady Nadzorczej spółki
Polsatnews

- Pan Kamil Zaradkiewicz jest doktorem habilitowanym nauk prawnych i spełnia w ten sposób wymogi kwalifikacyjne dla członków Rad Nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa - informuje Jerzy Starnawski, członek zarządu. O Zaradkiewiczu, pracowniku TK, zrobiło się głośno gdy udzielił wywiadu, w którym stwierdził, że nie wszystkie akty wydane przez Trybunał muszą być ostateczne.

Pierwsze informacje o nominacji pojawiły się we wtorek na Facebooku, a potem na Twitterze. Napisał o tym członek partii Razem Piort Czerniawski. Teraz tę informację potwierdza oficjalnie portalowi polsatnews.pl spółka. Czym dr Zaradkiewicz będzie się zajmować? "Rada Nadzorcza spółki działa kolegialnie i nie są określone indywidualne zakresy obowiązków członków Rady - pisze Starnawski. Dodaje, że podstawowe wynagrodzenie określa ustawa. Zgodnie z nią, będzie to 4,2 tys. zł. Z informacji polsatnews.pl wynika, że nominację Zaradkiewicz otrzymał 28 kwietnia.

 

Do nominacji odniósł się sam zainteresowany na Twitterze.

Po wypowiedzi o TK, która ukazała się 20 kwietnia na łamach dziennika "Rzeczpospolita" Zaradkiewicz otrzymał od Macieja Granieckiego, szefa Biura Trybunału, zakaz wypowiedzi medialnych. Następnie został poproszony o złożenie dymisji. Od 28 kwietnia jest na zwolnieniu lekarskim. W połowie czerwca otrzymał wypowiedzenie. Nadal jest formalnie dyrektorem, ale na trzy miesiące, czyli na czas wypowiedzenia, został oddelegowany na stanowisko asystenta eksperta Trybunału Konstytucyjnego.

 

Pod koniec czerwca pytany o konflikt z dyrektorem, prezes TK Andrzej Rzepliński powiedział:

 

- Nie wiem. Wiem, że to bardzo chory człowiek, bo ma zwolnienie lekarskie i nie przychodzi do pracy od ponad trzech miesięcy. Niepokoję się o jego zdrowie.

 

W poniedziałek Zaradkiewicz poinformował, że złożył pozew przeciwko TK m.in. o naruszenie praw pracowniczych.

 

Spółka Naftoport zajmuje się przeładunkiem ropy naftowej i produktów naftowych w Porcie Gdańskim. Udziałowcami Naftoportu są m.in. PKN Orlen, Grupa Lotos, a także skarb państwa.

 

polsatnews.pl 

 

jk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie