Zagłodzili kota perskiego. Usłyszeli zarzuty

Polska
Zagłodzili kota perskiego. Usłyszeli zarzuty
policja.pl

26-letnia mieszkanka Oświęcimia (woj. małopolskie) wraz z jej 29-letnim partnerem wyprowadzając się z mieszkania pozostawili w nim czworonoga bez jedzenia i wody. Martwe zwierzę odnalazł sąsiad. Lekarz weterynarii potwierdził, że przyczyną zgonu był brak dostępu do pokarmu i wody. Właścicielom rasowego kota postawiono zarzuty. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Oświęcimscy policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańca bloku przy ul. Chrobrego oraz inspektorów organizacji Animals o znalezieniu w jednym z lokali martwego kota perskiego.

 

Mieszkanie, w którym znajdowało się zwierzę, wynajmowała  26-letnia mieszkanka jednej z podkrakowskich miejscowości oraz jej 29-letni partner. Wyprowadzając się pozostawili w lokalu rasowego kota.

 

Długie poszukiwania

 

Policja zaczęła poszukiwania właścicieli zwierzęcia. Ich odnalezienie utrudniał fakt, iż nie pozostawili adresu pod którym aktualnie zamieszkali, nie utrzymywali również kontaktu ze swoimi rodzinami.

 

Po kilku tygodniach funkcjonariusze natrafili na informację, z której wynikało, że para wyprowadziła się do Poznania. Podejrzanych zatrzymali wielkopolscy policjanci.

 

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia

 

polsatnews.pl

mr/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie