Udzielał ślubu pod wpływem alkoholu. Grożą mu trzy lata więzienia

Polska
Udzielał ślubu pod wpływem alkoholu. Grożą mu trzy lata więzienia
Pixabay.com

Wójt gminy Żelazków (Wielkopolskie) Sylwiusz J. jest oskarżony o udzielanie ślubu pod wpływem alkoholu. Akt oskarżenia w jego sprawie został przesłany do Sądu Rejonowego w Kaliszu. Biegły orzekł, że w chwili udzielania ślubu wójt był pod wpływem alkoholu w ilości nie mniejszej niż 2,4 promila.

Do zdarzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku w budynku urzędu gminy. Mężczyzna miał dziwnie zachowywać się w trakcie uroczystości; według relacji świadków mylił czytane nazwiska i zapomniał o obrączkach. Wezwanym na miejsce policjantom odmówił zbadania stanu trzeźwości, został zabrany do szpitala na badanie krwi.


Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Agata Kobiela-Kurczaba poinformowała we wtorek, że w sprawie przesłuchano świadków - uczestników uroczystości. Weryfikowane były też nagrania dokonywane przez uczestników w trakcie udzielania ślubu.


Udzielony ślub jest ważny


Sylwiusz J. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu i złożył wyjaśnienia. Rzeczniczka nie chciała zdradzić, czym mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie podczas ceremonii.


Prokurator Rejonowy w Kaliszu zarzucił oskarżonemu niedopełnienie ciążących na nim obowiązków, jako na funkcjonariuszu publicznym, w zakresie procedur i formy ceremonii udzielania ślubu i działanie w ten sposób na szkodę interesu publicznego. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.


Udzielony przez wójta ślub jest ważny.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie