Rodzice walijskiego piłkarza wolą mecz od ślubu jego brata. Świadkowie połączą się przez skype'a

Sport
Rodzice walijskiego piłkarza wolą mecz od ślubu jego brata. Świadkowie połączą się przez skype'a
Chris Gunter, Fot. PAP/EPA/SRDJAN SUKI

Rodzice Chrisa Guntera, obrońcy reprezentacji Walii, która w środę zagra w półfinale piłkarskich mistrzostw Europy z Portugalią, wolą dopingować swojego syna na stadionie niż uczestniczyć w ślubie jego brata - donoszą brytyjskie media. Ceremonia zaślubin brata Chrisa - Marca ma się odbyć dzień po środowym meczu półfinałowym i mieć miejsce w Meksyku.

Egzotyczna lokalizacja jak i termin określanej przez prasę jako "wytwornej" uroczystości ustalane były na wiele miesięcy przez rozpoczęciem mistrzostw, kiedy nikt z członków rodzin nie przypuszczał, że Walia zostanie we Francji aż do lipca.


Problemy pojawiły się w momencie wygnanej "Smoków" nad Belgią i awansem do kolejne fazy turnieju. Rodzice braci, którzy nie opuścili żadnego z meczów Chrisa na Euro, zostali wtedy postawieni przed trudnym wyborem. Musieli bowiem zdecydować, którego z synów, w tak ważnej dla każdego z nich chwili, chcieliby wspierać.


- Mama jest tym całym wyborem nieco zdenerwowana. To wszystko spowodowało straszny chaos, nie możecie sobie nawet zdawać sprawy jak wielki - mówił po awansie Chris w rozmowie z "Daily Mirror".


Wedle informacji brytyjskich mediów, rodzice zdecydowali w poniedziałek, aby pozostać we Francji i na Stade de Lyon dopingować syna.


Świadek na skypie


Młoda para liczyła jednak na obecność na ceremonii nie tylko rodziców, ale również samego piłkarza, który na ślubie miałbyś świadkiem swojego brata. Ten postanowił, że będzie pełnił swoją funkcję za pośrednictwem skypa.


- Jedyny inny potencjalny drużba - Lee jeździ za drużyną Walii od 15 lat, i nie było nawet mowy o tym, aby pojechał do Meksyku, kiedy my gramy mecz. Gdy go o to spytałem, odpowiedział mi tylko „ja zrobię to samo, co ty" - tłumaczył Chris.


"Mamy problem, bo gramy ćwierćfinał"


Niespodziewany sukces reprezentacji Walii pokrzyżował plany nie tylko rodzinie Gunterów. Wcześniej inny obrońca "Smoków" Neil Taylor musiał zrezygnować z koncertu Beyonce, na który planował wybrać się do Cardiff. W dniu występu amerykańskiej piosenkarki piłkarz, zamiast słuchać muzyki, musiał bowiem zagrać przeciwko Belgii.


- Nawet nie patrzyłem na daty jak kupowałem bilety. Potem dzwoni do mnie żona, że wejściówki przyszły pocztą i mówi, że tam jest napisane 30 czerwca. Odpowiedziałem jej ze mamy problem, bo wtedy gramy ćwierćfinał - mówił przed spotkaniem piłkarz.


100 funtów za dzień parkowania


Dobra gra Walii naraziła też na duże straty finansowe byłego reprezentanta tego kraju, a obecnie eksperta telewizji BBC - Deana Saundersa. Mężczyzna, będąc przekonanym ze "Smoki" zakończą turniej na fazie grupowej, przed wylotem na Euro zostawił swoje auto na krótkoterminowym parkingu przy lotnisku w Birmingham. Teraz za każdy dzień musi zapłacić karę w wysokości 100 funtów. W spłacie długu chcą pomóc mu kibice, którzy na internetowej platformie crowdfundingowej zbierają dla niego niezbędne fundusze.


Awans Walii do półfinału mistrzostw Europy to największy piłkarski sukces tego kraju w historii. Ostatni raz "Smoki" grały na międzynarodowym turnieju tej rangi w 1958 roku, kiedy w ćwierćfinale mundialu przegrali z Brazylią.


Mecz Walii z Portugalią zostanie rozegrany w środę o godzinie 21. Zwycięzca spotkania zmierzy się w finale z Francją lub Niemcami.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie