Rekord lotniska w Radomiu. Po raz pierwszy odprawiono ponad tysiąc pasażerów

Biznes
Rekord lotniska w Radomiu. Po raz pierwszy odprawiono ponad tysiąc pasażerów
Pixabay/eak_kkk/CC BY 2.0

Według oficjalnych statystyk w czerwcu w porcie obsłużono 1053 pasażerów i jest to zdecydowanie najlepszy wynik w krótkiej historii tego portu. To miesięczny rekord lotniska, które od początku roku do końca czerwca obsłużyło w sumie 2719 pasażerów.

Według serwisu pasażer.com, wskaźnik wypełnienia samolotów latających do i z Radomia wynosi ok. 48 proc. Ale są trasy lepsze i gorsze. Zdecydowanie najlepszą trasą z Radomia jest połączenie z Gdańskiem - samoloty na tej trasie są średnio wypełnione w ok. 80-82 proc.


Drugą najpopularniejszą trasą jest połączenie do Lwowa, którą uruchomiono 23 czerwca. Już jednak w pierwszych lotach obłożenie osiągnęło ok. 70 proc.

 

Kolejne miejsca na liście najpopularniejszych kierunków zajmują: Praga, Wrocław i Berlin, który sprzedaje się najsłabiej.

 

Rywalizacja z Zieloną Górą


Nie jest wykluczone, że przy utrzymaniu dynamiki port lotniczy w Radomiu prześcignie konkurenta z Zielonej Góry, by nie być najmniejszym lotniskiem w Polsce. Port w Zielonej Górze (ma tylko 1 regularne połączenie - 5 razy w tygodniu SprintAir lata do Warszawy i z powrotem) od początku roku do końca maja obsłużył 3969 pasażerów (brak danych za czerwiec).


pasażer.com, fly4free.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie