Lektorka Radia Maryja eurodeputowaną. Urszula Krupa zastąpi Janusza Wojciechowskiego

Świat
Lektorka Radia Maryja eurodeputowaną. Urszula Krupa zastąpi Janusza Wojciechowskiego
Flickr/European Parliament/CC BY 2.0

Polskie władze poinformowały Parlament Europejski, że Urszula Krupa obejmie mandat po europośle PiS Januszu Wojciechowskim, który musiał ustąpić w związku z wyborem do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego - poinformował w poniedziałek szef PE Martin Schulz.

W ostatnich wyborach do europarlamentu w 2014 roku drugi po Wojciechowskim najlepszy wynik na listach PiS w okręgu łódzkim zdobył obecny minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. W związku z tym to on był pierwszym kandydatem do objęcia mandatu europosła.

 

Szef dyplomacji ogłosił jednak przed kilkoma tygodniami, że nie przyjmie mandatu, bo chce realizować politykę Prawa i Sprawiedliwości jako minister spraw zagranicznych.

 

Bliska współpracowniczka ojca Rydzyka

 

Kolejną osobą do zajęcia miejsca w Parlamencie Europejskim była właśnie Urszula Krupa, która była już europosłanką w latach 2004-2009. Wcześniej, w latach 2001-2004, Krupa zasiadała w Sejmie z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Z LPR odeszła w 2006 roku. Krupa jest bliską współpracowniczką ojca Tadeusza Rydzyka. W Radiu Maryja prowadzi audycje dotyczącą porad zdrowotnych, a także wykłada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.  

 

Krupa powiedziała, że w PE będzie członkiem frakcji, do której należy PiS, czyli Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. - Złożyłam już akces - poinformowała.

 

polsatnews.pl, PAP

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie