Ziobro: jesteśmy razem, to boli naszych przeciwników

Polska
Ziobro: jesteśmy razem, to boli naszych przeciwników
PAP/Tomasz Gzell

- Pokazujemy zgodną współpracę na rzecz dobrej zmiany - mówił na kongresie Prawa i Sprawiedliwość lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.

- Jesteśmy razem, tworzymy jedność, to boli naszych przeciwników, wrogów obozu patriotycznego. Boli tych, którzy są przeciwnikami dobrej zmiany w Polsce. Oni by chcieli, żeby na prawicy były swary, konflikty i kłótnie. My pokazujemy zgodną współpracę na rzecz dobrej zmiany, przyszłości Polski - powiedział.

 

Zasługa Kaczyńskiego

 

Zaznaczył, że największą zasługę w powstaniu jednego obozu patriotycznego i wspólnego rządu ma prezes PiS Jarosław Kaczyński. - To determinacja głównego architekta zwycięstwa, czyli prezesa Jarosława Kaczyńskiego i te słowa powinny tutaj paść. Mówię to dlatego, żeby oddać prawdę, opowiedzieć historię, która dzieje się na naszych oczach, która jest rezultatem decyzji konkretnych osób - powiedział.

 

Ziobro mówił o dotychczasowych działaniach rządu i resortu sprawiedliwości, którym kieruje, w tym kontekście wymieniając m.in. rejestr pedofilów, uniemożliwienie odbierania dzieci ubogim rodzinom, monitoring elektroniczny i zmiany w prawie karnym.

 

- Jest już przygotowany projekt zaostrzenia odpowiedzialności karnej, który będzie drastyczną zmianą dla najgroźniejszych bandytów, bo ich miejsce jest w zakładach karnych. Wiele ustaw zostało przygotowanych, które będziemy prezentować wspólnie z panią premier, tak jak ta dotycząca komorników, syndyków, biegłych, rozszerzonej konfiskaty majątkowej. One będą powoli wchodzić w życie i czynić dobrą zmianę w wymiarze sprawiedliwości - zapowiedział.

 

Gowin: stworzymy z Polski oazę wolności

 

- Nikt nie rozbije naszej jedności - zadeklarował z kolei wicepremier, prezes Polski Razem Jarosław Gowin. Jak mówił, obóz Zjednoczonej Prawicy jest w stanie stworzyć z Polski oazę wolności.

 

Gowin, który jest gościem na kongresie PiS, powiedział, że dobrą informacją dla Polski jest to, że w czasach przełomu, sprawy Polski są w rękach PiS i Zjednoczonej Prawicy, współtworzonej z PiS przez jego ugrupowanie, Polskę Razem, oraz Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobro. - Jestem przekonany, że to właśnie nasz obóz będzie potrafił zapobiec zagrożeniom i wykorzystać szansę - dodał.

 

Gowin podkreślił, że polskiej prawicy potrzebna jest jedność. - Mimo różnic zachowujemy jedność, chcę bardzo mocno podkreślić, że nikt tej jedności nie rozbije - zadeklarował prezes Polski Razem.

 

"Potrzebujemy silnego państwa"

 

Jak dodał, "stoimy wobec nowych wyzwań i oprócz jedności potrzebujemy poszerzenia programowego, poszerzenia o nowe środowiska konserwatywne, prawicowe, a przede wszystkim poszerzenia o nowych wyborców, zwłaszcza o młodych wyborców".

 

Jego zdaniem, trzeba przekonać nowych wyborców, że prawdziwa szansa na zbudowanie nowego państwa, nowego systemu, na naprawę Polski, wiąże się tylko z obozem PiS i Zjednoczonej Prawicy.

 

- Potrzebujemy silnego państwa, to silne państwo ma być państwem wolności. Jesteśmy w stanie stworzyć z Polski oazę wolności i w sensie gospodarczym i społeczeństwa obywatelskiego - przekonywał Gowin.

 

Gowin przekonywał również, że obóz Zjednoczonej Prawicy, ale także Polska, potrzebuje silnego przywództwa. - Jestem przekonany, że z tego kongresu, Prawo i Sprawiedliwość wyjdzie jeszcze bardziej wzmocnione - powiedział.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie