Zbigniew Boniek o powitaniu piłkarzy: fety to się robi, jak się wygrywa

Polska
Zbigniew Boniek o powitaniu piłkarzy: fety to się robi, jak się wygrywa
Polsat News

Prezes PZPN przyznał, że dostał propozycję, by po powrocie kadry do Polski na Placu Defilad w Warszawie zorganizować uroczyste powitanie biało-czerwonych. - Zagraliśmy bardzo dobrze, zrobiliśmy więcej niż od nas oczekiwano, niż sami od siebie oczekiwaliśmy, ale medalu nie zdobyliśmy. Sukcesu wielkiego nie osiągnęliśmy. Fety to się robi po tym, jak się wygrywa - powiedział.

Zbigniew Boniek w programie "Gość Wydarzeń" przyznał, że czuje niedosyt po meczu z Portugalią, bo wszyscy czuli, że "półfinał był bardzo blisko". Ale całe mistrzostwa w wykonaniu Polaków i tak traktuje w kategoriach sukcesu.

 

- Niektórzy nawet nie wierzyli, że wyjdziemy z grupy. Nigdy, nawet przez pół minuty na tych mistrzostwach nie musieliśmy gonić wyniku - stwierdził w rozmowie z Maciejem Stroińskim.

 

Dodał, że "wróciliśmy na Euro po długiej, ciężkiej chorobie". - A po takiej chorobie nie od razu można jeść befsztyki, trzeba zacząć spokojniej – przyznał.

 

- To, co najbardziej cieszy, to że młode pokolenie, które może grać w piłkę, nie musi prosić ojców, by włączali stare bramki. Te mistrzostwa pozostaną w ich pamięci, mimo, że do półfinału nie doszliśmy - powiedział podkreślając, że to ważne także ze względu na szkolenie nowych pokoleń piłkarzy.

 

"Spotkamy się szybko"

 

Zbigniew Boniek odpowiedział także na pytanie dotyczące przyszłości Adama Nawałki w roli trenera polskiej kadry. Nawałce w lipcu kończy się kontrakt.

 

Prezes PZPN zapewnił, że do spotkania z trenerem dojdzie "szybko". - Byłoby niezręcznie, gdybyśmy się nie dogadali. Powiedzieliśmy sobie, że spotkamy się po mistrzostwach Europy. Mamy weekend, po weekendzie wrócimy do pracy. Bądźcie spokojni, pójdziemy do przodu - powiedział.

 

Polsat News

jak/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie