Trener Islandii: szanse 60:40 na korzyść Francji

Sport
Trener Islandii: szanse 60:40 na korzyść Francji
PAP/EPA/Chriastian Charistius

"W futbolu każdy ma szanse i każdy jest do pokonania. Zawsze to powtarzam piłkarzom i dziennikarzom. Oczywiście, że gospodarze są faworytem, ale nie jakimś ogromnym. Moim zdaniem szanse wyglądają 60:40 na korzyść Francji" - powiedział trener piłkarskiej reprezentacji Islandii Lars Lagerbaeck. Mecz Francja - Islandia odbędzie się w niedzielę o godz. 21 w podparyskim St. Denis.

Jak dodał, najważniejsze, by jego zawodnicy wierzyli w możliwość pokonania kolejnego faworyta, jak to było w spotkaniu z Anglią (2:1). - Jeśli będziemy prezentować właśnie taką postawę, to możemy sprawić Francuzom kłopoty - przyznał.

 

Pytany o taktykę swojej drużyny odpowiedział maksymą słynnego angielskiego szkoleniowca Rona Greenwooda: "Czyniąc rzeczy prostymi, postępuje jak geniusz".

 

Szweda martwi natomiast zbyt duża liczba żółtych kartek. - Aż dziewięciu naszych zawodników jest zagrożonych, więc trudno się cieszyć z takiej sytuacji - ocenił.

 

"Każdy kolejny pojedynek najważniejszym w historii"

 

Jego najbliższy współpracownik Heimir Hallgrimsson podkreślił z kolei, że w niedzielę dojdzie do "najważniejszego meczu w historii kraju" i wyraził nadzieję, że kibice nie oglądali jeszcze najlepszego z możliwych występów islandzkich piłkarzy.

 

- Oni powoli przyzwyczajają się do tego, że w tym turnieju każdy kolejny pojedynek jest najważniejszy w historii. Oswajają się z grą o wielką stawkę. Wyniki są dobre, co dodaje im pewności siebie, wiary we własne umiejętności. Z drugiej strony widać, że te udane występy relaksują zawodników. Stąd moje przeświadczenie, że stać ich na więcej - nadmienił 48-letni Hallgrimsson.

 

Pod presją jedynie Francuzi

 

Narzekający w ostatnich dniach na ból pleców kapitan zespołu Aron Gunnarsson rozwiał wszelkie wątpliwości co do ewentualnej absencji. - Oczywiście, że zagram. Czuję się coraz lepiej i nie mogę się już doczekać pierwszego gwizdka. Każdy z nas będzie gotowy - zaznaczył.

 

Oceniając dotychczasową postawę całej drużyny zwrócił uwagę, że kolejne sukcesy "to nie sen". - To efekt ciężkiej pracy - zauważył.

Uważa, że w niedzielę cała presja będzie spoczywać na gospodarzach. - To oni muszą wygrać - podkreślił i dodał, że Islandię można porównać na tych mistrzostwach do Walii.

 

- Można znaleźć wiele podobieństw między naszymi zespołami. Mam nadzieję, że pójdziemy tą samą drogą co Walijczycy, którzy są już w półfinale - dodał.

 

PAP

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie