Topnieje przewaga Clinton nad Trumpem

Świat
Topnieje przewaga Clinton nad Trumpem
PAP/EPA/MARK LYONS

Przewaga potencjalnej kandydatki Partii Demokratycznej do prezydentury USA Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem spadła do nieco ponad 9 proc. - wynika z opublikowanego w piątek wyników sondażu Reuters/Ipsos.

Z przeprowadzonego w okresie 27 Czerwiec - 1 lipiec sondażu wynika, że obecnie przewaga Clinton nad Trumpem wynosi 9,4 proc. Jest to wyraźny spadek w porównaniu z poprzednim sondażem kiedy wyniosła ona 11,2 proc.

 

43,9 proc. ankietowanych wyraziło poparcie dla Clinton a 34,5 proc. dla Trumpa. 21,7 proc. nie poparło żadnego kandydata.

 

Reuter podkreśla, że po raz pierwszy od ponad 2 tygodni, przewaga Clinton spadła do poniżej 10 proc. Poprzednio doszło do tego 20 czerwca, po zamachu w Orlando, na Florydzie, kiedy Trump zaapelował o wprowadzenie zakazu imigracji muzułmanów do USA.

 

Nominacje niemal pewne

 

Clinton jest bardziej popularna wśród młodych ludzi, mniejszości etnicznych, absolwentów college'ow oraz ludzi osiągających zarówno niższe jak i wyższe dochody od przeciętnych.

 

Natomiast Trump prowadzi wśród białych wyborców, często ludzi słabo wykształconych, w starszym wieku oraz chodzących do kościoła.

 

Zarówno Clinton jak i Trump mają praktycznie zapewnione nominacje swoich partii na kandydatów do Białego Domu.

 

PAP

luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze