Serbia: zastrzelił pięć osób w kawiarni, w tym żonę

Świat
Serbia: zastrzelił pięć osób w kawiarni, w tym żonę
Flickr/vldmrk/CC BY 2.0

Uzbrojony mężczyzna otworzył w sobotę ogień w kawiarni na północy Serbii niedaleko miasta Zrenjanin. Zabił pięć osób, w tym swoją żonę. Ranił co najmniej 20 - poinformowała policja. Napastnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło o godzinie 1:40 czasu lokalnego w wiosce niedaleko miasta Zrenjanin znajdującego się ok. 50 km na północny zachód od stolicy kraju Belgradu.

 

Policja zidentyfikowała aresztowanego mężczyznę jako Z.S. W komunikacie podkreślono, że otworzył ogień najpierw do swojej żony i innej kobiety, a następnie zaczął strzelać do pozostałych gości kawiarni.

 

Świadkowie relacjonowali serbskiej telewizji, że mężczyzna poszedł do domu po broń jak zobaczył w kawiarni żonę w towarzystwie grupy znajomych. Po powrocie do kawiarni zaczął strzelać.

 

Stan siedmiu osób poważny

 

-  Wyjął broń i zaczął strzelać, najpierw w powietrze. Potem człowiek obok mnie padł na ziemię, a po nim następni. To był całkowity chaos - mówił jeden ze świadków.

 

Serbski minister spraw wewnętrznych Nebojsa Stefanovic poinformował, że broń, z której strzelał napastnik była nielegalna. Mężczyzna został ujęty niedługo po tym jak uciekł z miejsca zdarzenia.

 

Poszkodowani zostali przewiezieni do okolicznych szpitali. Stan siedmiu osób jest poważny.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie