Chciałbyś zamieszkać w wieży Eiffla? Im się to udało

Kultura
Chciałbyś zamieszkać w wieży Eiffla? Im się to udało
Pixabay/Unsplash/Public Domain

Zamieszkać w wieży Eiffla. Wydaje się niemożliwe, ale da się to zrobić. Pewna amerykańska firma, która zajmuje się wynajmem nieruchomości, zorganizowała konkurs, w którym główną nagrodą była noc w mieszkaniu w największym zabytku Paryża. Wystartowało w nim ponad 150 tys. ludzi z całego świata.

Konkursowe mieszkanie, nie istnieje w Wieży Eiffla na co dzień. Zbudowano je specjalnie na tę okazję. Apartament o powierzchni 188 metrów kwadratowych powstał na pierwszym piętrze słynnej budowli. Budowano go w ekspresowym tempie i ukończono w 48 godzin.

 

By wygrać noc w tym miejscu należało odpowiedzieć na jedno pytanie, które brzmiało: "dlaczego to ja zasługuję na nagrodę?". W konkursie wyłoniono czterech zwycięzców z Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Japonii.

 

Prywatny przewodnik i kolacja

 

- Wzięłam udział w konkursie dla moich dzieci, ponieważ wieża Eiffla je zafascynowała, a szczególnie światła. Moi synowie są dziećmi autystycznymi. Światła są dla nich ogromną atrakcją - przyznała zwyciężczyni konkursu Michelle Stevenson.

 

Jej rodzina, która na co dzień mieszka w Anglii, oprócz noclegu w wieży Eiffla mogła ją także zwiedzać z prywatnym przewodnikiem. Na kolację zaserwowano im francuskiej specjały m.in foie gras i krewetki w domowym majonezie. Ale to nie kuchnia zrobiła na synach Michelle największe wrażenie.

 

Zwiedzanie miejsc niedostępnych dla turystów

 

- Mojego starszego syna zainteresowała struktura wieży Eiffla. Bardzo podobała mu się wycieczka po miejscach, których normalnie ludzie nie mogą zwiedzać. Mój młodszy syn woli jednak światła. Kiedy dziś wieczorem się zapalą, będzie zachwycony. Jeśli chodzi o mnie, jestem zadowolona ze wszystkiego od początku do końca. Paryż to przepiękne miasto - dodała.

 

Nocowanie w nowym miejscu bywa niekiedy dla dzieci trudne, ale nie w tym przypadku. - To naprawdę fajna rzecz. Czuję się tutaj miło i jest mi wygodnie - powiedział Baily, 9-letni syn Michelle.

 

Gdy nadeszła noc na rodzinę Stevensonów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Mogli samodzielnie włączyć zachwycającą  iluminację wieży Eiffla.

 

Polsat News, wideo: Reuters, foto: Pixabay/Unsplash/Public Domain

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie